Our Blog

Adana Konteyner

adana konteyner

Hazır yapıların lider üreticisi Karmod Adana konteyner şantiye projelerine de imza atıyor. Ülkemizin profil, sac ve çelik boru üretiminde güçlü markalarından Tosçelik ve Ufuk Boru’nun bölgedeki yatırımlarında Karmod şantiye yapıları tercih edildi.

 

Tosyalı Holding kuruluşu olan Ülkemizin profil ve sac sektöründe güçlü firması Tosçelik Profil ve Sac A.Ş.’nin Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdiği entegre demir çelik kompleksi inşaatının proje ofisleri ve işçi yerleşkelerini Karmod üreterek kullanıma hazır teslim etti. Projede yönetici ve teknik ofisler, işçi yatakhaneleri, yemekhaneler, soyunma ve dinlenme odaları, wc duş üniteleri fonksiyonel kullanımda hazırlandı.

 

Tosçelik’in Osmaniye’deki yatırımı 1 milyar dolar yatırım bütçesi ile Adana bölgesinin dev yatırım projeleri arasında yerini aldı. Üretim tesisinde sıvı çelik üretimi yapılan çelikhane, uzun ürün girdi malzemelerinin imal edildiği kütük imalat tesisi, yassı girdi araçlarının imal edildiği slab imalat tesisi, sıcak yassı malzemenin imal edildiği sıcak sac hadde hanesi, oksijen üretim alanı, tozsuzlaştırma sistemi ve su arıtma tesisi yer almaktadır.

 

Tosçelik’in yatırımının en önemli özelliği ülkemiz dışından ithal edilen yassı çeliğin ilk kez özel sector tarafından Türkiye’de üretilmeye başlanmasıdır. Bunun da ülkemiz ekonomisine katkısının yüksek değerde olması nedeniyle büyük önemi var.

 

Karmod’un bölgede yaptığı şantiye komplekslerinden biri de yöne boru sektörünün öncü markalarından Ufuk Boru firmasına ait. Ufuk Boru’nun yeni spiral kaynaklı çelik boru üretim tesislerinin yapımında kullanılacak şantiye yapılarını kullanıma hazır teslim ettik. Şantiye işçi yerleşkesinde yönetici ofisleri, teknik ekip ofisleri, labaratuvar, yemekhane, işçi yatakhaneleri, çok amaçlı odalar, wc duş üniteleri yer alıyor.

 

Şantiye kompleksi 110 bin metrekare açık, 33 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulan yılda 160 bin ton çelik boru üretim kapasiteli dev bir proje için kullanılıyor.

 

Karmod Konteyner şantiye yapıları Dünyada olduğu gibi Adana ilimiz ve çevresinde de büyük projelerde tercih edilmektedir. Rüya Kent Dreamtown projesinde olduğu gibi.

 

Şantiye yaşam üniteleri proje uzmanlarınca hazırlanan fonksiyonel tasarımlı ve ergonomik planlı Karmod ürünleri Dünyanın 80’e yakın ülkesinde güvenle kullanılıyor. Kaynaksız vidalı sistem üretimle hazırlanan ürünlerimiz full demonte özellikle dökme yük olarak uluslararası nakliye standartlarında kolayca sevk edilebilmektedir. Sevki gerçekleştirilen şantiye yapılarımız uzmanlarımızca yerinde montajlanarak kullanıma hazır şekilde teslim edilmektedir.

 

Yüksek izolasyona sahip duvar ve çatı sandwich panel sistemi, pvc kapı ve penceresi, amerikan panel iç kapıları, iç yüzeyden özel kablo kanallarıyla yürüyen güvenli elektrik sistemi, wc duş üniteleri, aydınlatma armatürleri, zemin kaplaması ile ürünlerimiz üstün özelliklere sahiptir.

 

Vidalı ve geçmeli sisteme sahip demonte yapı birleşenleri kolayca birleştirilerek modüler kolay kurulumlu alanlar kısa sürede kurulabilmektedir. Ürünlerimizin bir diğer avantajı projeniz tamamlandığında koayca sökülerek başka mekanlardaki yeni projenize hasar görmeden taşınabilir niteliğe sahip olmasıdır.

 

Tags: , ,

Yorumları Göster (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

DMCA.com Protection Status