Our Blog

İnşaat Konteyneri

İnşaat Konteyneri

Son yıllarda gerek kentsel dönüşümün getirdiği toplu konut projeleri gerekse devletin yatırım olarak planladığı Ankara – İstanbul hızlı tren, sulama ve enerji için kurulan yeni barajlar, İstanbul – İzmir yeni otobanı, İstanbul 3. Havaalanı gibi dev projeler inşaat sektöründe ciddi bir büyümeye neden oldu.

 

Bu büyümenin sonucu olarak sektörün ihtiyaçlarını karşılayan diğer yapı sektörlerinde de ciddi bir hareketlenme yaşanmasına neden oldu. Konuttan alt yapıya, yol yapımdan enerji tesislerine tüm projelerin ofis ve işçi kamplarında tercih edilen inşaat konteynerişantiye yapılarının vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Bu yapıların en önemli özelliği her aşamada zamanla yarışan dev projelere yüksek güvenlikte, son derece ergonomik tasarımda zinde şantiye komplekslerini hızlı üretim ve hızlı kurulumla kısa sürede kullanıma hazır teslim ediliyor olmasıdır.

 

Şantiye kompleksinde ne gerekiyorsa her türlü kapalı mekan ihtiyacının modüler birleşimli olarak çok kısa sürede hem de çok ekonomik fiyat avantajlarıyla karşılanabiliyor olması bu yapılara olan talebi artırdı. Ön üretimi fabrikada yapılan birleşimli vidalı sistem şantiye yapıları proje alanında uzmanlarca kurulum yapılarak kullanıma hazır teslim edilmektedir.

 

Birleşimli işçi şantiye modeliyle projeyi yürüten yöneticilerin kullandığı yönetim ofisleri, mimar ve mühendis gibi teknik personel ofisleri, özel araştırma ve geliştirme ölçüm labatuvarları, test odaları, revir, özel yatakhaneler, işçi yatakhaneleri, yemekhaneler, dinlenme alanları,cafe ve kantin alanları, çamaşırhaneler, kiler, mutfak, depo, wc duş üniteleri gibi bir şantiye kompleksinde ne varsa tamamı kullanıma hazır sunuluyor.

 

Konteyner şantiye modelinin getirdiği bir diğer önemli avantaj vidalı birleştirilebilir özellik bu yaşam alanları ile üç kata kadar çok katlı ve istenilen metrajlarda geniş mekanların kolayca oluşturulabilir olmasıdır. Yapı sisteminin çok hızlı kurulabilmesi gerçekten çok önemli bir avantajı içeriyor. Örneğin 600 kişilik bir yemekhane yapısı 1 hafta ila 10 gün arasında kullanıma hazır teslim edilebilmektedir.

 

Hazır yapı sektörünün Dünyada tanınan markası Karmod Ar-Ge sisteminde geliştirdiği yeni sistemle tam demonte özellikte üretilebilen yeni nesil şantiye yapılarını sektörün hizmetine sundu. Hızlı üretim ve hızlı kurulumlu güvenli yapı parolasıyla yola çıkan Karmod yeni sistemle zamanla yarışan büyük projelerin şantiye yapılarının kurulumuna hız ve kalite getirdi. Bu nedenledir ki; tamamlandığında Türkiye üzerinden bir hatla transfer edilerek Avrupa’ya gaz sağlayacak olan Azerbaycan Bakü’deki Şahdeniz 2 projesinin şantiye yapı komplekslerini Karmod üretti. Yine tamamlandığında Dünyanın en büyüğü olacak Ülkemizin son yıllardaki dev projesi İstanbul üçüncü havaalanının henüz başlangıç aşaması olan hafriyat ve zemin düzeltmesinde faaliyet gösteren üç büyük firmanın işçi şantiye yapılarının tamamını da Karmod üretti.

 

Yine TOKİ’nin liderliğinde Türkiye genelinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm toplu konut projelerinin bir çoğunda Karmod işçi yapıları tercih edildi. DAP yapının Kartal’da gerçekleştirdiği İstanbul Marina projesinin üç katlı üç bloktan oluşan yatakhaneden yemekhaneye işçi yerleşkesini üreterek kullanıma hazır teslim etti.

 

Karmod yeni nesil inşaat konteyneri yüksek izolasyonlu sandwich panelli vidalı sistem üretim teknolojisi, uluslararası şantiye standartlarındaki yüksek kalitesi, zamanında teslim ve satış sonrası hizmetleriyle küçükten büyüğe bütün inşaat projelerinin tercihi.

 

Tags: , , ,

Yorumları Göster (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

DMCA.com Protection Status