Our Blog

Konteyner Çeşitleri

Konteyner çeşitleri

Bazı isimler vardır söylendiğinde zihinde bir çok algıyı canlandırır. Bunlardan biri de uluslararası taşımacılıktan şantiye yapılarına, evsel atık depolamadan ofis yapılarına aynı adı taşımasına rağmen farklı işlev gören konteyner çeşitleri kavramıdır.

 

Uluslararası taşımacılıkta kullanılan ürün çelik konstrüksiyon özellikle üretilmekte olup ilk kez standardizasyonu ABD Silaplı Kuvvetleri tarafından oluşturulmuştur. Bu çeşit transfer ürünü içine yüklenen yükü başka ünitelere aktarılmadan çok farklı taşıma araçlarıyla taşınmasına imkan vermektedir. Metal konstrüksiyon transfer ünitesi vinç yardımıyla aktarılarak kara, deniz, demiryolu, hava yolu taşımacılığı ile içindeki yük boşaltılmadan adeta bir kutu şeklinde gideceği alana ulaştırılmaktadır. Mesela İstanbul Tuzla’da üretilen bir yapı ürünü demonte özellikte deniz konteynerine yüklenip mühürlendikten sonra fabrikadan yüklenerek karayolu tır taşımasıyla Derince limanına oradan yine vinç yardımıyla gemiye yüklenerek Libya’da bir limana oradan demir olu taşıması ile ülkenin iç bölgelerindeki kullanım yerine sevk edilir. Fabrikada vurulan mührü orada kullanıcı kendi eliyle açar. Bu çeşit ürün büyüklük ve taşıma kapasitesine göre 20 feet veya 40 feet olarak adlandırılmaktadır.

 

Bir diğer ürün çeşidi evsel atık, katı atık veya tıbbi atık gibi çöp veya ayrıştırılması gereken malzemenin kısa sureli depolanması ve taşınmasında kullanılan çeşittir.

 

Biz bu yazımızda yukarıda saydıklarımızın dışında oldukça yaygın olarak kullanılan şantiye, ofis ve ev yapısı olarak tercih edilen yapı modelinden bahsedeceğiz. Konteyner şantiye ve ofis yapıları. Karmod teknolojisi ve kalite güvencesi ile uluslararası satandartlarda üretilen uzun ömürlü yeni nesil yapılar yönetim ofislerinde, şantiye ortamlarında yatakhane, yemekhane, mutfak, dinlenme alanı, labaratuvar, revir, çamaşırhane, depo, wc duş ünitesi olarak tercih edilirken ev olarak ta kullanılmaktadır.

 

Yapı modelinin en önemli avantajı vidalı sistem teknoloji ile üretildiğinden hızlı üretim ve kurulum imkanı sunmasıdır. Pratik teknolojik özelliği ile son derece uzun ömürlü olmasına ragmen klasik betonarme yapı modeline göre oldukça ekonomiktir. 3×7 metre ölçüden oluşan 21 metrekare standart ölçüsünün yanı sıra birleşimli özelliğiyle 3 kata kadar büyük ölçüde yapıların vidalı sistemle kısa sürede kurulumuna imkan tanır. 3×7 standart ölçüde tek odalı, oda – mutfak – wc gibi farklı planlara sahip kullanıma hazır yirmiye yakın modelde üretimi yapılmaktadır.

 

Full demonte sisteme sahip Karmod Yeni Nesil yaşam üniteleri nakliye kolaylığı açısından dökme yük olarak parçalara ayrılarak uluslararası nakliye standartlarında başka ülkelere kolayca taşına bilmektedir. Bu modelimiz demonte konteyner olarak adlandırılmaktadır. Kullanım yerine demonte gönderilen ürün uzmanlarca kısa sürede yerinde kurulum yapılarak kullanıma hazır teslim edilmektedir.

 

Karmod’un üretimini gerçekleştirdiği yeni nesil yapı teknolojisinin en önemli özelliği 3 x 7 tam demonte sisteme sahip olmasıdır. Bu şunu ifade etmektedir; taşımacılık standartına göre yapılan mevcut durumdaki klasik üretimde 2,40 x 6 ebatın üzerine çıkılamamaktadır. Karmod’un yeni üretimi diğerlerine göre 7 metrekareye varan ölçülerde daha geniş mekan üstünlüğü sunmaktadır. Bir diğer üstünlüğü duvar ve çatıda yüksek izolasyon sağlayan sandwich panel sistemi kullanılmıştır. Teknolojik bant sistemi üretimden malzeme kullanımına, uzmanlık gerektiren işçilikten satış sonrası hizmetlere Karmod müşterilerine uzun ömürlü yaşam alanları sunmaktadır.

Bütün konteyner modelleri ve konteyner çeşitleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz

 

Tags: , ,

Yorumları Göster (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

DMCA.com Protection Status