Our Blog

Konteyner

Konteyner

Modüler yaşam alanlarına geliştirdiği yeni üretim sistemiyle benzersiz üstünlükler getiren Karmod Yeni Nesil Konteyner çok kısa sürede şantiye projelerinin vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Ürün geliştirme ve Ar-Ge süreçleriyle hazırlanan yeni model ürün şasesi, duvar panelleri, çatısı, kapı ve penceresiyle beraber boya rengine kadar çok sayıda üstünlük ve farklar içeriyor.

 

Özellikle tasarım geliştirmesinde şantiye ortamlarındaki yoğun çalışmaya bağlı yorucu ortamlarda zinde mekanlar oluşturmayı hedefleyerek hazırlanan Yeni Nesil yaşam alanları getirdiği ergonomi ve konforla bu farkı yansıtıyor. Geçmeli sistemle birbirine tam oturan 60 mm kalınlığındaki duvar panelleri hem yüksek izolasyonuyla enerji tasarrufu sağlıyor hem de ses emisyonuyla yüksek gürültülü ortamda bile absorve edici özelliğe sahip.

 

Pencerelerle beraber ilk defa kapıda da pvc kapı sistemi yeni üründe başarıyla uygulandı. Milimetrik hesaplamalarla duvar ve pencere birleşimleri mükemmel olarak sağlandı. Çatı paneli dünyada ilk kez sandwich panel geçmeli yüksek izolasyona sahip. Üstelik 110 mm kalınlıkta. Panel sistemi üründe hem yüksek izolasyon hem de deforme olmadan defalarca sökülüp takılma avantajı sağlıyor. Panel sistemin enerji tasarrufu oranı yüzde 60’a varan değerlerde benzerlerine göre daha az enerji kullanım özelliğine sahip olmasıdır.

 

Yeni nesil yaşam ünitelerinin elektrik sistemi özel kablo kanallarıyla iç kısımda panel yüzeyinden dıştan yürütülerek yüksek güvenlikte yaşam alanları hedeflenmiştir. Sistem kapı üzerinde yer alan ana sigorta kutusunda birleştirilmiştir. Dış yüzey tesisat sistemi ileride meydana gelebilecek olası elektrik arızalarının ürün panellerine zarar vermeden kolayca giderilebilmesini sağlaması açısından da önemlidir. Prizden aydınlatmaya ürünlerimizde kullanılan tüm elektrik armatürleri birinci sınıf kalite belgeli markalardan tercih edilmektedir.

 

Zeminde kullanılan pvc yer kaplaması kullanıma hazır özelliği ile şantiye ortamlardaki kullanım için tercih edilmiştir. Wc duş ünitelerinin yer aldığı yaşam alanı ürünlerimizde kullanılan armatürler fonksiyonel kullanım özelliğine sahip uluslararası standartlardadır. Temiz su ve atık su tesisatları ana şebekeye bağlanabilecek düzeyde hazır olarak teslim edilmektedir.

 

Karmod yeni nesil konteyner modelinin benzerlerinden farklı bir digger özelliği Dünyada ilk 3×7 ürüne tam demonte olarak vidalı sistemle çözüm getirmesidir. Tamamen parçalanabilir yşam ünitelerimiz uluslararası nakliye standartlarında Dünyanın her bölgesine kolayca taşınıp kurulum uzmanlarımızca kısa sürede yerinde kullanıma hazır montajlanabilmektedir. Tam demonte sistem benzer ürünlere göre yedi metrekareye varan ölçülerde daha geniş mekanlar sunmasıyla üstün yapıdadır. Sistemin bir diğer farkı 21 metrekarelik ünitelerin yan yana ve üç kata kadar çok katlı olarak birleştirilebilir özellikte olmasıdır. Birleşimli özellikle çok daha büyük mekanlar kolayca izoleli olarak kısa sürede kurulabilmektedir. Örneğin 600 kişilik bir yemekhane 1 hafta gibi kısa bir sürede kurulum yapılabilmektedir. Yine ofisler, yemekhaneler, evler aynı sistemle kolayca kısa sürede kurulum yapılabilmektedir. En büyük avantaj ise yapının proje tamamlandıktan sonar vida ve geçmelerinden sökülerek başka mekanlarda kullanılabilmesine imkan vermesidir.

 

Çok sayıda ergonomik tasarımda planlarla kullanıma hazır üretilen yeni nesil konteyner yaşam alanlarımız şantiyeden sosyal tesislere, evden ofislere kendine özgü rengi ve yüksek kalitesiyle Dünyanın yeni tercihi.

 

Tags: , ,

Yorumları Göster (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

DMCA.com Protection Status