Our Blog

Ucuz Konteyner

ucuz konteyner

Yapı sektöründeki gelişmeler çabuk üretimli ve fiyat olarak ta ekonomik yaşam alanlarına ilgiyi oldukça artırdı. Doğal olarak çok sayıda farklı üretimin yeraldığı sektörde hangi ürünün daha faydalı ve yine hangi ürünün fiyat olarak cazip olduğu konusunda bir algı karmaşası da yaşanıyor. Bu nedenle kullanıma hazır yapıları satın alırken bazı noktalara özellikle dikkat etmek gerekir.

 

Hazır yapıların önemli bir çeşiti olan ve yaygın olarak kullanılan ucuz konteyner arayış algısı da bu kargaşalar arasında yer alıyor. Uzman gözüyle baktığımızda ucuz kelimesi istismara oldukça açık bir kavram. Ne yazık ki tüketicide satınalma kararını etkileyen bu sihirli kelime uzun vadede getireceği fayda ve zararlar açısından da değerlendirilmesi gerekiyor. Bu durumun en iyi örneği sıkça kullandığımız elektronik cihazlarla karşılaştırması olabilir. “Ucuz” diyerek satın aldığınız bir klima başlangıçta pahalı gibi görünen ürünlere göre henüz ilk yılda tükettiği fazla enerji nedeniyle maliyetini katlayarak firma bütçesine zarar vermektedir.

 

Bu durumda olduğu gibi satınaldığımız hazır yaşam alanlarının fiyat mukayesesini yaparken ürün özelliklerini mutlaka dikkate almamız gerekiyor. Mesela şasesi diğer üründeki gibi sac olan bir şantiye yapısı sac kalınlığı düşüklüğü nedeniyle darbe dayanımı oldukça düşüktür. Duvar dış panel görünümünde kanallı sac gördüğünüz bir yapı ünitesi içten lambri kullanıldığında düşük izolasyona sahip olacak dolayısı ile en az yüzde 50’lere varan oranda daha fazla ısıtma ve soğutma enerjisi harcayacaktır. Yine çatıda da dıştan bakıldığında sac olan ürün iç tavan kaplamasında sac altına yine lambri kullanıldığından aynı enerji kaybı yaşanacaktır.

 

Yukarıda anlattığımız durum sadece izolasyondan kaynaklanan ileride yaşanacak zararları içeriyor. Bir de şantiye yapısında kullanılan kalitesiz kapı pencere, elektrik ve su malzemeleri projesi düzgün olmayan kalitesiz işçilikle birleştiğinde başlangıçta ekonomik olan ürün pahalı gözüken ürüne göre henüz ilk dönemde yaşanacak oluşması yüksek arızalarla fiyat olarak katlanacaktır. Gerçekte bir İngiliz atasözü olup bizde Vehbi Koç’a atfedilen “Ucuz mal alacak kadar zengin doeğilim.” sözü malesef gerçeklik kazanacaktır.

 

Bu nedenle ucuz konteyner arayanlara ürünü satın aldıktan sonra kullanırken de mutlaka ekonomiyi arıyorlarsa Karmod Yeni Nesil yaşam ünitelerini tavsiye ediyoruz. Dünyada 80’e yakın ülkede ürünleri güvenle kullanılan Karmod’un hazır yaşam yapıları enerji tasarrufu sağlayan duvar ve çatı panellerinden pvc ısı camlı pencerelerine, üretim kalitesinden her detayında yüksek kalitede ürün kullanımına kullanırken de kazandırıyor.

 

Ar-Ge sisteminde şantiye ortamlarında yüksek kalite ve maksimum konfor sağlayacak yeni nesil titizlikle yürütülen özenli çalışmalarla geliştirildi. Karmod’un modern üretim tesislerinde kaynaksız vidalı full demonte sistemle üretiliyor. Şaseyi oluşturan tüm birleşenler birbirine vidalarla bağlı. Bu durum yapının kolay kurulum ve nakliyesini sağlarken aynı zamanda proje tamamlandığında hiç bir ünitesi zarar görmeden sökülerek başka mekanlara kurulum imkanı sağlar. Bir sonraki projeniz henüz başlamamışsa deponuzda çok az yer kaplayarak kolayca muhafaza edilebilir.

 

Sandwich panel yüksek izolasyon içeren çatı ve duvar panelleri, pvc kapı ve penceresi, elektrikten suya tesisattan armatürlere kalite standartlarında malzeme kullanımı ve teknolojik üretimiyle Karmod Yeni Nesil yaşam alanları Dünyanın tercihi.

 

Tags: , ,

Yorumları Göster (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

DMCA.com Protection Status